Instalujemy
ogrzewanie podłogowe

Oferujemy wysoki standard ogrzewania podłogowego, zaprojektowany do pracy z pompą ciepła. Pracując z nami otrzymujesz pewność że twoje instalacje będą ze sobą wspólpracowały efektywnie i bezproblemowo przez wiele lat.

Co jest ważne?

Dobre ogrzewanie podłogowe zaczynamy od projektu. Długości i ilość pętli ogrzewania podłogowego projektujemy pod kątem odpowiedniej współpracy z pompą ciepła.


Używamy wysokiej jakości materiałów UPONOR. Ogrzewanie podłogowe wymaga zastosowania specjalnych rur charakteryzujących się dużą elastycznością i dobrą przewodnością cieplną. Kupując materiały od Fińskiego producenta UPONOR mamy pewność, że instalacje pracują zgodnie z wysokimi wymogami przed którymi stoi dzisiejsze budownictwo.


Zwracamy uwagę, że brak połączeń w warstwie wylewki gwarantuje perfekcyjną szczelność całej instalacji.Odpowiednia gęstość rozprowadzenia rur zapewnia niską temperaturę czynnika grzewczego co korzystnie wpłynie na rachunki za ogrzewanie oraz niską konwekcję ogrzanego powietrza.

Najwyższy komfort dla domowników

Jedną z niezaprzeczalnych zalet tego systemu ogrzewania domu jest zapewnienie optymalnej temperatury dla organizmu człowieka, a więc wyższą na poziomie nóg, z na poziomie głowy niższą.

Koszty pracy pompy ciepła są znacznie niższe, gdy zasila ona ogrzewanie podłogowe zamiast instalacji grzejnikowej. Temperatura czynnika grzewczego w przypadku ogrzewania podłogowego wynosi 26C-33°C, natomiast w przypadku grzejników jest to już 40°C-50°C.

Instalacje ogrzewania podłogowego charakteryzują się bardzo dużą efektywnością cieplna oraz bezobsługowa praca. Warto wspomnieć że jest to układ samoregulujący. Z uwagi na niską temperaturę pracy, oddawanie ciepła znacznie zmniejsza się, gdy temperatura powietrza w domu rośnie.

Wylewka anhydrytowa

Analizując potrzeby instalacyjne w nowoczesnym budownictwie nie można zapomnieć o jastrychu potocznie nazywanym wylewką. Naszym Klientom oferujemy wykonanie wylewek anhydrytowych, która bardzo dobrze sprawdzają się w domach zasilanych pompami ciepła. Już na samym wstępie można powiedzieć, że wylewka anhydrytowa przewyższa działanie wylewki cementowo betonowej. Charakteryzuje się ona znacznie mniejszą bezwładnością, co pozwala na sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach domu. Warto wspomnieć że posadzki anhydrytowe znaczenie lepiej współpracują z ogrzewaniem podłogowym.Dla jastrychu cementowego współczynniki przewodzenia ciepła kształtuje się w okolicach λ = 1,0 - 1,2 [W/m*K] natomiast dla anhydrytu Knauf stosowanego przez naszą firmę wartość ta jest wyższa i wynosi λ = 1,8 – 2,0


Gdy planujemy montaż rekuperacji istotny jest fakt, że wysokość wylewki anhydrytowej jest o 2 centymetry mniejsza niż wylewki cementowo betonowej. Ma to duże znaczenie, w przypadku montażu kanałów rekuperacji na posadzce piętra.


Warto zwrócić uwagę, że płynna konsystencja nadaje posadzce właściwości samopoziomujące, które gwarantują idealnie gładką powierzchnię jastrychu, szybki czas schnięcia pozwala oszczędzić czas i pieniądze umożliwiając kontynuację prac wykończeniowych w obiekcie już po dwóch dniach od wykonania wylewki.