Skontakuj się z nami w celu:

Doboru pompy ciepła

Wyceny

Montażu pompy

Obsługi gwarancyjnej

Pompy Mitsubishi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Exercitationem, delectus qui, itaque ipsam quasi dolore odio quisquam fuga nam! Repellat, nulla repellendus eaque perspiciatis iure, ipsa ducimus libero praesentium doloribus.

Czytaj dalej

Pompy Panasonic

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Cupiditate sed quas nesciunt cum perferendis incidunt vitae reiciendis. Molestiae, rerum quos autem inventore ea, temporibus, assumenda culpa tempore id quo vitae soluta ducimus.

Czytaj dalej

Pompy Daikin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Cupiditate sed quas nesciunt cum perferendis incidunt vitae reiciendis. Molestiae, rerum quos autem inventore ea, temporibus, assumenda culpa tempore id quo vitae soluta ducimus.

Czytaj dalej

Powietrzne pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze wykorzystujące energię odnawialną tj. grunt, powietrze lub wodę. W porównaniu do konwencjonalnych źródeł ciepła charakteryzuje się wysoką efektywnością (nawet 75% ciepła pobierane jest z otoczenia). Warto podkreślić, że jest to technologia nowoczesna, czysta i bezobsługowa, nie wymagająca dodatkowych kominów doprowadzających powietrze oraz miejsca na składowanie opału. 

Czy pompa ciepła jest ogrzewaniem elektrycznym?

Obecnie większość instalacji grzewczych wymaga zasilania elektrycznego, w kotłach gazowych oraz kotłach stałopalnych wykorzystujemy pompy obiegowe, które bez prądu nie przetransportują ciepła do instalacji centralnego ogrzewania, ani podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Nie inaczej jest z pompami ciepła, z tą różnicą, że w tym przypadku  zasilana jest również sprężarka. Pompa ciepła jest znacznie lepsza dla środowiska niż tradycyjne systemy grzewcze. Ile kosztuje ogrzewanie za pomocą pompy ciepła w porównaniu z innymi metodami ogrzewania? Na podstawie przybliżonych obliczeń można stwierdzić, że zastosowanie pompy ciepła pozwoli na znaczne obniżenie rachunków.

Obecna technologia sprężarkowych pomp ciepła pozwala na 100% zapewnienie ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej dla domów jednorodzinnych i nie tylko. Wykorzystując powietrze lub grunt mamy praktycznie nieograniczone źródło ciepła, nie wpływające negatywnie na środowisko.

Przewaga pompy ciepła nad innymi rodzajami ogrzewania domu

Dużą przewagą ogrzewania za pomocą pompy ciepła nad tradycyjnymi metodami ogrzewania jest ekologia, tzn. nie produkuje spalin, dzięki czemu nie zanieczyszcza środowiska. Jeżeli decyzja o zamontowaniu pompy ciepła zapadnie na etapie budowy domu, inwestor może uniknąć kosztów budowy systemu odprowadzania spalin.

Rezygnując z pieca gazowego na rzecz pompy ciepła unika się także kosztu przyłącza gazowego. Natomiast wybierając pompę zamiast kotła stałopalnego, oszczędzana jest powierzchnia w budynku - nie ma potrzeby składowania opału. Pompy ciepła należą do urządzeń bezobsługowych, nie trzeba rozpalać, dokładać paliwa i stale kontrolować pieca. Jest ona wielozadaniowym sposobem ogrzewania, dzięki czemu staje się inwestycją w przyszłość. 

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła składa się z czterech głównych elementów dwóch wymienników ciepła - skraplacza i parownika, sprężarki i zaworu rozprężnego. Obieg chłodniczy składający się z tych części jest wypełniony czynnikiem chłodniczym. Urządzenie odbiera ciepło, ze źródła o temperaturze niższej i oddaje go do źródła o temperaturze wyższej. Proces zachodzi, dzięki dostarczonej energii elektrycznej. Różne typy pomp ciepła różnią się emisją dźwięku, ale 50 decybeli można nazwać cyfrą kontrolną. Ta wartość jest odbierana w bezpośrednim sąsiedztwie jako cichy szum. W domu nie słychać pompy ciepła, ponieważ nie ma mostków dźwiękowych.
 

Korzyści z zainstalowania pompy ciepła

Rezultatem posiadania pompy ciepła jest najbardziej energooszczędny system ogrzewania domu, za którym przemawiają następujące fakty:

  • Stale dostarcza ciepło do domu we wszystkich porach roku. Intensywność i czas nagrzewania można regulować zdalnie lub automatycznie, w zależności od temperatury za oknem.

  • Nieprzerwanie zaopatruje cały dom w świeżą ciepłą wodę, której wystarczy dla wszystkich mieszkańców.

Czy konieczne jest wykonanie ogrzewania podłogowego, aby użyć pompy ciepła?

Opcjonalnie. Obecnie na rynku istnieją pompy, które dedykowane są do współpracy z instalacjami grzejnikowymi - tzw. pompy wysokotemperaturowe. Należy jednak podkreślić, że im mniejsza różnica temperatur, tym mniej energii elektrycznej potrzebuje pompa ciepła do ogrzewania, a co się wiąże z większą efektywnością pracy.